CAREER ASSESSMENT & PLANNING SYSTEM

KARİYER DEĞERLEME & PLANLAMA SİSTEMİ

CAPS Uygulama Süreci

Nasıl Uygulanır?
  • CAPS, 'Yetkili Uygulayıcı'lar tarafından uygulanır. 
  • 'Kariyer Planlama Danışmanlığı', klinik psikolog, pedagog, PDR uzmanları ile gerçekleştirilen 7 görüşmeyi içerir. Görüşme süreleri 50 dakikadır. 
  • Toplam süre, 4-8 haftadır. 

Uygulama Süreci: 


1. Görüşme: Aileyle gerçekleştirilir.

2. Görüşme: Öğrenci ile gerçekleştirilir.

Başlarken ve Zihinsel Hazırlık modülleri tamamlanır. 

3. Görüşme: Öğrenci ve ailesiyle gerçekleştirilir.

Kontrol Kimde ve Karar Verme Dinamikleri modülleri öğrenci tarafından tamamlanır. 

4. Görüşme: Öğrenci ve ailesiyle gerçekleştirilir.

TurQuest-Kariyer ve Meslek Raporu ve Cambridge Profile Kişisel Nitelik Testi modülleri öğrenci tarafından tamamlanır. 

5. Görüşme: Öğrenci ve ailesiyle gerçekleştirilir.

6. Görüşme: Öğrenciyle gerçekleştirilir.

7. Görüşme: 6. görüşmeden 1 ay sonra öğrenci ve ailesiyle gerçekleştirilir.

Uygulama süreciyle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Yetkili Uygulayıcılar
PUSULA PSİKOLOJİ 

2000 yılında psikoloji ve pedagoji alanlarında uzun yıllardır çalışmış olan bir ekip tarafından kurulmuştur. Çocuk, genç ve yetişkinlerle psikolojik ve eğitimsel ihtiyaçlar çerçevesinde uzun yıllardır çalışmalar yapan uzmanlar, öncelikle bu ihtiyaçların psikoloji ve eğitim bilimlerinin güncel  bilimsel değerlendirme yolları ve yöntemleriyle ortaya çıkarılmasına özen göstermektedirler. Sonrasında psikoterapi ve eğitimsel uygulamalar planlanarak çalışmalara devam edilmektedir. Her insanın kendisine has gerçeğinin olduğu ve temelde insanları önyargılardan bağımsız olarak anlamak ve birlikte, iş birliği içinde çalışmanın önemli olduğunu düşünen Pusula Psikoloji ekibi benzer bir anlayışla gençlerin meslek seçimleri ve kariyer planlama süreçlerine katkıda bulunmak üzere CAPS programı çerçevesinde çalışmalara başlamıştır.  


KLİNİK PSİKOLOG ÇİĞDEM ÇALKILIÇ TAYLOR

Klinik psikolog Çiğdem Çalkılıç Taylor, 1987 yılında İstanbul Üniveristesi psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi klinik psikoloji yüksek lisans programına kabul edildi. 1990 yılında klinik psikoloji yüksek lisans programından mezun olduktan sonra aynı bölümde araştırma görevlisi olarak öğrenme, bilişsel ve fizyolojik psikoloji alanında çalışmalar yapmak üzere laboratuvarların kurulması sürecinde görev aldı. 1992 yılında Birleşmiş Milletler'in bursuyla İtalya'da algılar, öğrenme, beyin plastisitesi ve işlevleriyle ilgili eğitime devam etti. Çocuk, genç ve aileleriyle yaklaşık 30 yıldır klinik psikolog olarak çalışmaktadır. Kurucularından birisi olduğu Pusula Psikoloji merkezinde gençlerin kariyer planlama ve meslek seçimleriyle ilgili süreçlerini de uzun yıllardır gözlemlemiş bir uzman olarak bu alanda bilimsel, sağlam ve bütüncül bir yaklaşıma ihtiyaç olduğunu düşündüğü için Caps Kariyer Değerleme ve Planlama Sistemi'ni geliştiren ekiple birlikte çalışmaya karar vermiştir. 


PEDAGOG DUYGU AKDOĞAN ŞENLER 

Pedagog Duygu Akdoğan Şenler 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri  (Pedagoji) bölümünden mezun olmuştur. Çocuk ve gençlerle çalışma stratejileri, verimli çalışma alışkanlıkları / çalışma hızı, zaman yönetimi,  dikkat ve konsantrasyon ve öğrenme becerileri geliştirme alanlarında 1995 yılından bu yana çalışmaktadır.  'Etkili İletişim Becerileri' konusunda grup liderliği yapmakta, anne-baba, öğretmen ve öğretmen adayları ile grup çalışmaları yürütmektedir. Kurucularından biri olduğu Pusula Psikoloji merkezinde gençlerin meslek seçimi ve kariyer planlarında oldukça zorlandıklarını ve zaman kaybettiklerini birebir gözlemlemiş bir eğitimci olarak bu alanda bilimsel ve bütüncül bir yaklaşımı kapsayan Caps Kariyer Değerleme ve Planlama Sistemi'ni geliştiren ekip ile birlikte çalışmaya karar vermiştir.

İletişim:  
Cemil Topuzlu Caddesi, Tavukçuoğlu Apt. No: 33/3, Çiftehavuzlar Kadıköy İstanbul 
0216 3026954 
www.pusulapsikoloji.net